Co robimy

Przede wszystkim … odkrywamy! Zachęcamy do przeżycia niezwykłej przygody i doświadczenie bogactwa oraz różnorodności natury. Podczas realizowanych przez nas zajęć wykorzystujemy naturalne obiekty, takie jak las, łąka, rzeka, staw oraz te, które stworzyliśmy: wieże widokowe, stację do badania wody i pracownię dydaktyczną. Promujemy wiedzę ekologiczną, tworzymy programy edukacyjne, uczymy o zwierzętach, roślinach, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Realizując lekcje w terenie, odkrywamy przed uczestnikami niezwykłej wyprawy ciekawostki dotyczące polskiej fauny i flory. A tu, w Krainie Dzikiej Kaczki, to, co naturalne jest na wyciągnięcie ręki!

Metody pracy

Stawiamy na metody pracy, dzięki którym uczeń poczuje się jak poszukiwacz skarbów dokonujący niezwykłych odkryć. Lornetka, kompas, mapa i notatnik to niezbędne elementy wyposażenia każdego odkrywcy, a w Krainie Dzikiej Kaczki uczymy, jak najefektywniej się nimi posługiwać. Korzystamy z metody kierowania samodzielną pracą uczniów. Organizujemy leśne konferencje, dyskusje i debaty ekologiczne. Przyroda to dla nas przygoda, a zachętą do jej odkrywania ma być nauka poprzez zabawę. Nasi goście obserwują, tropią, wędrują, mierzą, liczą, porównują, eksperymentują, doświadczają, eksplorują, grają, a przy tym wszystkim … wspaniale się bawią!

Nasz zespół

Przewodnikami po Krainie Dzikiej Kaczki są prawdziwi pasjonaci, specjaliści w swoich dziedzinach. Nasz zespół tworzą edukatorzy z bogatym doświadczeniem i niezwykłą umiejętnością zarażania uczestników zajęć swoją pasją. Pod ich czujnym okiem uczniowie poznają rośliny lecznicze i ich zastosowanie, uczą się rozpoznawać gatunki drzew i rozróżniać tropy zwierząt. Dzieci mogą dowiedzieć się także m.in. na czym polega ocena stanu ekologicznego stawu, z jaką prędkością płynie woda, jak rolnicy chronią swoje uprawy i poznać wiele innych sekretów natury. Celem metod, które wykorzystujemy w pracy jest przede wszystkim aktywizacja uczestników zajęć. Nie narzucamy najmłodszym postaw poznawczych, a dyskretnie wskazujemy im możliwe drogi i wspieramy w poszukiwaniach.